top of page

Demo aktorskie

Demo aktorskie (showreel) to narzędzie, którym aktorzy i aktorki operują cześciej niż swoim CV.

 

To często pierwsza forma kontaktu z castingerem, czy reżyserem i sposób na przebicie się do ich świadomości, a docelowo pierwszy krok w stronę wymarzonej roli. Wiemy jak ważne jest zrobienie dobrego pierwszego wrażenia i zadbamy o to, by Twoja filmowa wizytówka była jedyna w swoim rodzaju i wyróżniała Cię na tym wymagającym rynku pracy. 

W oparciu o nasze doświadczenia zalecamy by długość końcowa demo nie przekraczała 2 min. To czas wskazywany przez wielu reżyserów castingu, jako optymalny, także z uwagi na fakt, że mniej więcej tyle czasu człowiek jest w stanie realnie skupić się bez rozproszeń na oglądanym materiale. Ale oczywiście przygotujemy każdą wersję, której od nas oczekujesz, wszak bywają sytuację, że dłuższe demo też się sprawdzi ;-) 

 

Twoje demo przygotowujemy zawsze we ścisłej współpracy z Tobą, w oparciu o wskazane materiały z projektów, w których brałaś/eś udział (filmy, seriale, etiudy szkolne, ew. teledyski czy reklamy). Tworzymy zarówno dema w stylu teledyskowym, jak i kompilacje pełnych scen dialogowych, a także łączymy te dwa podejścia w jedno.

Nie zajmujemy się natomiast nagrywaniem scen specjalnie pod demo aktorskie. Showreel tworzymy tylko ze zrealizowanych profesjonalnie projektów. W oparciu o nasze doświadczenia, takie dema sprawdzają się dużo lepiej niż scenki, nagrywane amatorsko w domowym zaciszu. Rozumiemy, że działa to trochę jak błędne koło - chcesz zrobić demo, aby zacząć zdobywać role i zaistnieć w zawodzie, a bez materiałów, nie możesz przygotować tej części swojego portfolio. Jeśli nie masz jeszcze profesjonalnych materiałów, to nic straconego! Każdy przecież kiedyś stawiał pierwsze kroki - zgłoś się np. do współpracy przy etiudach studenckich (reżyserskich czy/i operatorskich) w szkołach filmowych. To źródło unikalnych i profesjonalnych materiałów do demo, a dodatkowo ciekawa przygoda i możliwość nawiązania nowych, cennych, kontaktów branżowych.

 

Pracując z nami, masz możliwość skorzystać z porad coacha kariery artystycznej i wspólnie stworzyć od podstaw swoje demo i wybrać do niego materiały. Z przyjemnością pomożemy Ci też zrealizować Twoją jasno określoną i konkretną wizję, która zrodziła się w Twojej głowie, a my jedynie przelejemy to marzenie na papier, a właściwie "na film" ;-)

W dzisiejszym świecie coraz częściej aktorzy mają szansę pracować w międzynarodowych i/lub zagranicznych projektach. Dzięki coraz popularniejszej idei self-tape'ów i międzynarodowych castingów przez Skype, świat filmu właściwie nie ma granic. Dlatego, jeśli marzy Ci się praca w kolejnej produkcji Netflix'a, może warto zadbać o to, by Twoje demo nabrało międzynarodowego charakteru? Z przyjemnością przetłumaczymy Twoje sceny na język angielski i stworzymy napisy, tak aby castingerzy mogli lepiej zrozumieć sens danej sceny.

Potrzebujesz pomocy w zdobyciu materiałów? Zagrałaś/eś w jakiejś produkcji, ale nie masz do niej dostępu lub swoje sceny masz nagrane np. na DVD albo wręcz na VHS? Nie ma problemu - wspólnie poszukamy rozwiązania, i gdy to tylko będzie możliwe, zgramy Twoje sceny z wybranego odcinka serialu czy filmu w najlepszej możliwej jakości. Współpracujemy też z prawnikami specjalizującymi się w prawie autorskim, możemy pomóc Ci tym samym także od strony prawnej pozyskać prawa do użycia materiałów filmowych w swoim portfolio. Jednocześnie zachęcamy wszystkich aktorów i ich agentów by przy podpisywaniu umów zadbali o zapis, który będzie upoważniał Was do wykorzystania sceny, czy ujęcia z danego filmu w swoim portfolio! Nawet jeśli na razie nie planujesz tworzenia swojego demo, zadbaj o to, by mieć otwartą furtkę na przyszłość! ;-) 

Wiemy jak stresujące mogą być przygotowania swojej filmowej aktorskiej wizytówki, obiecujemy, że zadbamy o to, by praca nad Twoim demo to była czysta to przyjemność, a nie źródło dodatkowego stresu. 

 

Po dokładną wycenę lub jeśli masz jakiekolwiek pytania - 

napisz do nas: happymemoriesfilm@gmail.com 

Przykładowe dema aktorskie

Przykładowe dema aktorskie

bottom of page